blog

Najtrudniej jest zacząć

Podobno najtrudniej jest zacząć, później jakoś leci – Tak więc zaczynam i za jakiś czas dam znać czy jest w tym ziarno prawdy.

Pierwszy wpis… nawet sam nie wiem czy coś takiego ma sens, powinienem raczej zacząć od razu konkretnym materiałem, jednak odczuwam potrzebę zebrać wszystkie przemyślenia w jednym miejscu, żeby nawet dla samego siebie mieć do czego wracać (mieć punkt odniesienia).

Co na blogu?
W głównej mierze znajdziecie tutaj proces/dokumentację mojego rozwoju, dążenia do celu, o którym wspomniałem w dziale o mnie

…planuję osiągnąć sukces w dziedzinie sztuki, jaką jest Concept Art. Świadomie mogę powiedzieć, że stawiam dopiero pierwsze kroki, jednak wierzę (i wiem z doświadczenia znanych mi artystów), że marzenia można spełnić tylko ciężką pracą, wkładając w to całe swoje serce i maksymalne zaangażowanie. Liczę, że za kilka lat marzenia się spełnią…

Będę dokumentował tutaj swoje postępy, nowinki, inspiracje oraz materiały, które pomagają mi w rozwoju umiejętności artystycznych. Liczę na to, że w przyszłości blog będzie nie tylko dokumentacją moich postępów (gdzie za kilka lat spojrzę na swoje początki i parsknę śmiechem), ale stanie się źródłem cennych wskazówek dla tych z Was, którzy podobnie jak ja mają marzenia i rozpoczynają swoją przygodę z Digital Art.

Może zdarzyć się, że materiały zamieszczane na blogu odbiegną od ścisłej tematyki Digital/Concept Art, jednak będą stale krążyć wokół grafiki komputerowej, która pomimo wykonywanego przeze mnie zawodu (tak tak… nie żyję w serialu i do gara też trzeba coś włożyć, zanim Naughty Dog zgłosi się ze zleceniem do nowej produkcji) jest jednocześnie moją życiową pasją. Zabrzmiało tandetnie jak w liście motywacyjnym…? Nieeee.

Postaram się w miarę możliwości kategoryzować wpisy, oddzielając materiały przydatne w rozwoju artystycznym od mojego słodkiego pierdzenia.

Ok… to tyle tematem wstępu
Kolejne wpisy będą zdecydowanie mniej obszerne pod względem treści (chyba, że obudzi się we mnie Sapkowski), a zdecydowanie przeważy grafika, materiały szkoleniowe, linki, wskazówki, inspiracje i wszystko to co przyjdzie mi „studiować” w tej ciężkiej, ale jakże ciekawej drodze.

Przygoda czeka Panie Baggins…


Kawałek na dobranoc


Podziel się ze znajomymi:

Napisz Komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>